Přibližně ve stejné době, kdy Jakub Jan Ryba v nedalekém Rožmitále komponoval nejznámější českou mši vánoční ,,Hej mistře“, aby jí pak o vánocích roku 1796 ve staroměstském kostele Povýšení svatého kříže představil veřejnosti, vznikla naše osada Lesní chalupy. Pět domů dodnes stojí na místě původních srubů starých dřevorubců, kameníků, zedníků a pytláků. Téměř o dvě stě let později byla zde založena chovatelská stanice a to v roce 1988.

První chovnou fenou byla zlatá kokršpanělka Ira z Ciheláku od pana Vladyky, zvaná ,,Benží“. Byla to fenka vynikajících loveckých vlastností, s úžasným temperamentem a na svou dobu výborným exteriérem.  I když dnes již její ,,krev“ v našem chovu není, stále na ni s láskou vzpomínáme, jako každý na svého prvního psa. Později k ,,Benží“ přibyly ještě Katty a Betyna.

Dnes již štěňata z Lesních chalup dělají radost lidem nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v Německu, Rakousku, Francii, Holandsku, Chorvatsku, Švýcarsku, Rusku a  Americe. Kynologie u nás není jen profesí, ale stala se i životním stylem. Celý náš život se točí kolem chovatelské práce, výstav, výcviku, zkoušek i lovů se psy. Abychom zúročili všechny tyto zkušenosti, působíme i jako rozhodčí z výkonu i exteriéru.

 


Klubové barvářské zkoušky a zkoušky z norování foxteriérů – Horní Jelení (sbor rozhodčích)